جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان اردبیل

نماد استان
   
 
  • بازدید از معدن عقیق سبلان اردبیل

   بازدید از معدن عقیق سبلان اردبیل

   بازدید از معدن عقیق سبلان اردبیل

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ، روز یکشنبه اول تیر ماه سالجاری از معدن عقیق سبلان اردبیل بازدید نمودند .

   بازدید از معدن عقیق سبلان اردبیل

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ، روز یکشنبه اول تیر ماه سالجاری  از معدن عقیق سبلان اردبیل بازدید نمودند .

   سید حامد عاملی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل پس از بازدید از معدن عقیق سبلان اردبیل طی مصاحبه ای اظهار داشت : از کارهای اصلی شرکت ،استخراج سنگ عقیق از معدن عقیق سبلان اردبیل که دارای اعتبار کشوری وصاحب پروانه رسمی استخراج ،زیر نظر سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل می باشد.معدن فوق از معادن غنی سنگ عقیق ودارای تنوع شکل ورنگ می باشد که فراورده های زیبا ی آن حاکی از همین امر است.

    رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خاطر نشان کرد : معدن عقیق پیر جوار در حال حاضر توسط شرکت جاویدان خرد زرین بهره برداری می شود که ذخیره قطعی معدن 26 تن بوده و میزان استخراج سالیانه 10 تن می باشد .

   عاملی یادآور شد : این معدن در سال 86 با سرمایه گذاری بخش خصوصی کشف و در سال 87 به بهره برداری رسیده است در حال حاضر تعداد 12 نفرافراد متخصص در زمینه تراش این سنگها در شرکت مذکور مشغول فعالیت هستند .

   وی افزود : عقیق سبلان با درجه سختی هفت و درجه خلوص 99.9 درصد مطابق با آزمایشات کیفی جزو نوادر طبیعی کشور محسوب می شود و طی آزمایشات انجام گرفته ، معدن عقیق سبلان از لحاظ کیفی خلوص کافی برای استفاده در صنعت جواهرسازی را اخذ کرده و به عقیده کارشناسان قابلیت رقابت با عقیق یمن را دارا است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,649,367
تعداد بازدید امروز : 1,030
آخرین به روزرسانی : 10:49  1398/01/28