X
یکشنبه, ۰۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۳ ۲۲۴۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   امور صنایع00   اخبار انگلیسی   امور معادن00  
 اخبار فارسی   بازرگانی خارجی00   اخبار متحرک   بازرگانی داخلی00  
 اخبار فرهنگی   اداره آموزش پژوهش و فناوری00   اداره امور مالی و اداری00   اطلاعیه ها  
 اداره طرح ها و برنامه ریزی00   اداره فرش00   اصناف و تشکل ها00   اداره نظارت و بازرسی00  
 روابط عمومی00   حراست سازمان00   نوسازی و تحول00  
چچ
بازدید از واحد های تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی 2 اردبیل

بازدید از واحد های تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی 2 اردبیل

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل از واحد های تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی 2 اردبیل بازدید نمودند .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

بازدید از واحد های تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی 2  اردبیل

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل از واحد های تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی 2  اردبیل بازدید نمودند .

سید حامد عاملی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل طی بازدید از واحد فرآوری و بسته بندی ترابی اظهارداشت : واحد فرآوری و بسته‌بندی پای ‌مرغ ترابی در شهرک صنعتی اردبیل فعالیت دارد و پای‌ مرغ از کشتارگاه‌های طیور سطح استان اردبیل و استانهای فعال در پرورش طیور تهیه و پس از فرآوری و بسته‌بندی آماده صادرات می‌شود که  پیش از این پای مرغ از جمله ضایعاتی بود که پس از کشتار و بسته بندی مرغ ها چون در ایران بازار مصرف نداشت ، دفن می شد.  

عاملی تصریح‌کرد: باید به دنبال جایگزین تولید بجای نفت باشیم که بر اساس منطق اقتصاد منبع سالم و پایدار اقتصادی ، تولید می باشد که با تسهیل  و کمک به تولید می توانیم در جامعه رونق اقتصادی بوجود آوریم .

وی با  اشاره به اینکه تولید ، جایگزین برای واردات و تولید صادرات محور از استراتژی های  تولید است گفت : راهبرد توسعه تولید در دنیا تولید صادرات محور است و در این راستا تولیدات واحدهای تولیدی ما نیز باید صادرات محور باشد .

سید حامد عاملی در ادامه بازدید از مرکز اسقاط خودرو گفت : مرکز اسقاط آرتا صنعت کشاورز در راستای توسعه با هدف صنعتی شدن نسبت به احداث مرکز اسقاط در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل مبادرت ورزیده است که این کار علاوه بر منافع اقتصادی و صنعتی، به حفظ محیط زیست نیز کمک می‌کند.

رییس سازمان افزود : براساس تحقیق علمی، درکارخانه‌های ذوب آهنی که به جای سنگ آهن با سولفور بالا از آهن قراضه کم سولفور استفاده می‌شود، آلودگی هوا تا 86 درصد و آلودگی آب تا 76 درصد کاهش می‌یابد و کارشناسان نیز با بررسی این موضوع دریافته‌اند که آلودگی استفاده از آهن قراضه خودروهای فرسوده بسیار کم است. به همین دلیل راه اندازی واحد ذوب در کنار مرکز اسقاط خودرو باعث جلوگیری از مصرف مواد خام و ایجاد ارزش افزوده ، حفاظت از محیط زیست ، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان خواهد شد .

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 9.6380106608073
Query time: 8.6429212888082