X
چهارشنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۴۹ ۹۵۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   امور صنایع00   اخبار انگلیسی   امور معادن00  
 اخبار فارسی   بازرگانی خارجی00   اخبار متحرک   بازرگانی داخلی00  
 اخبار فرهنگی   اداره آموزش پژوهش و فناوری00   اداره امور مالی و اداری00   اطلاعیه ها  
 اداره طرح ها و برنامه ریزی00   اداره فرش00   اصناف و تشکل ها00   اداره نظارت و بازرسی00  
 روابط عمومی00   حراست سازمان00   نوسازی و تحول00  
چچ
برگزاری مراسم روز ملی صنعت و معدن در استان اردبیل

برگزاری مراسم روز ملی صنعت و معدن در استان اردبیل

سید حامد عاملی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود توسعه صنایع دانش بنیان به جد در دستور کار است. عاملی بهره گیری از ظرفیت مراکز رشد و مراکز دانشگاهی را از اولویت های این سیاست دانست و گفت: توسعه صنعت اردبیل نیازمند ایجاد یک اولویت مشترک است.

برگزاری مراسم روز ملی صنعت و معدن در استان اردبیل

سید حامد عاملی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود توسعه صنایع دانش بنیان به جد در دستور کار است.

عاملی بهره گیری از ظرفیت مراکز رشد و مراکز دانشگاهی را از اولویت های این سیاست دانست و گفت: توسعه صنعت اردبیل نیازمند ایجاد یک اولویت مشترک است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه بر اساس مطالعات جهانی قدرت در دنیا در حال جابه جا شدن است، اضافه کرد: برای همگامی با توسعه جهانی باید در تمامی حوزه ها به ویژه صنعت اولویت قائل شویم.

عاملی تاکید دارد که در سطح جهانی اولویت کشورها اقتصاد است و بی توجهی به این مقوله خود مانعی برای توسعه یک منطقه خواهد بود.

وی توجه به رقابت پذیری، کیفیت و استاندارد سازی را سه شاخص برتر در امر توسعه اقتصادی دانست و گفت: ضروری است فعالان عرصه صنعت و معدن به این سه مقوله در برنامه های توسعه خود توجه داشته باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بخش خصوصی اصلی ترین فعالان سنگر تولید در اردبیل را شامل می شود، اضافه کرد: سال گذشته به دلیل مشکلات مالی سال سختی برای واحدهای تولیدی بود که البته با مقاومت و ایثار فعالان این حوزه همراه شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به رو به رشد بودن سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن استان یادآور شد: سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد ریال درخواست سرمایه گذاری به ثبت رسیده است و این رقم رشد ۳۵۰ درصدی  سرمایه گذاری را نشان می دهد  و  وظیفه دستگاه های اجرایی حمایت صحیح و بهینه از این حجم سرمایه گذاری است.

وی با تاکید به نقش کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در رفع مشکلات واحدهای تولیدی ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه های اجرایی استان زمینه جذب سرمایه در بخش صنعت و معدن فراهم شود.

مجید خدابخش در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن تصریح کرد: برای اینکه سرمایه گذار در محل خاصی اقدام به سرمایه گذاری کند باید مزایا و محاسنی برای وی فراهم شود لذا با توجه به این مطالبدر استان اردبیل به دلیل فراهم نبودن مزایای شاخص دلیلی مشاهده نمی شود که سرمایه گذار را ترغیب به اجرای یک پروژه خاص کند و دلیل اقتصادی که برای سرمایه گذاری رغبت ایجاد کند وجود ندارد.

خدابخش با اشاره به معافیت مالیاتی اضافه کرد: در معافیت مالیاتی نیز هرچند معافیت مالیاتی شهرک های صنعتی تصویب شده اما به شرط فاصله کمتر از ۳۰ کیلومتر است و همین شرط موجب شده معافیت مالیاتی شامل حال واحدهای صنعتی در اردبیل نشود و در ادامه نبود منطقه آزاد و ویژه اقتصادی و ضعف خدمات در کنار تخفیفات گمرکی را از خلا های دیگر دانست که به دلیل برخوردار نبودن استان مانع از جذب سرمایه های بخش خصوصی می شود علاوه بر این ضعف های عمده در بخش خدمات موجب شده است در برخی مواقع سرمایه گذار رغبتی به سرمایه گذاری نداشته باشد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه برخی پروژه های نیمه تمام با عمر چند ساله به دلیل سنگ اندازی ادارات پیشرفت مطلوب ندارد، اضافه کرد: ما نیازمند تغییر نگاه نسبت به سرمایه گذار هستیم و حتی اگر مزایا و زیرساخت ها فراهم شود، بی توجهی به این عنصر ما را با مشکل مواجه خواهد ساخت ، لذا دستگاه های اجرایی با نیت رفع مشکل بیکاری باید از سرمایه گذار حمایت کنند تا واحدهای بزرگ صنعتی در استان فعال شده و بیکاری کاهش یابد.

در پایان مراسم با اهداء لوح و تندیس از 15 نفر از فعالان برتر حوزه صنعت و معدن استان تجلیل بعمل آمد .

 

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.1802134513855
Query time: 2.3969982465108