X
یکشنبه, ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۰۴ ۲۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   امور صنایع00   اخبار انگلیسی   امور معادن00  
 اخبار فارسی   بازرگانی خارجی00   اخبار متحرک   بازرگانی داخلی00  
 اخبار فرهنگی   اداره آموزش پژوهش و فناوری00   اداره امور مالی و اداری00   اطلاعیه ها  
 اداره طرح ها و برنامه ریزی00   اداره فرش00   اصناف و تشکل ها00   اداره نظارت و بازرسی00  
 روابط عمومی00   حراست سازمان00   نوسازی و تحول00  
چچ
بهبود کیفیت پخت نان مورد انتظار مردم است

بهبود کیفیت پخت نان مورد انتظار مردم است

رامین صادقی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل درجلسه کارگروه آرد و نان مرکز استان گفت: تشدید بازرسی از نانوایی ها به منظور کنترل توزیع و مصرف آرد و کیفیت پخت نان همچنان با شدت بیشتر ادامه دارد.

بهبود کیفیت پخت نان مورد انتظار مردم است

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل رامین صادقی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل درجلسه کارگروه آرد و نان مرکز استان گفت: تشدید بازرسی از نانوایی ها به منظور کنترل توزیع و مصرف آرد و کیفیت پخت نان همچنان با شدت بیشتر ادامه دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه نان به عنوان بخش اصلی سبد غذایی مردم به شمار می رود، گفت: بهبود کیفیت پخت نان مورد انتظار مردم است و در این راستا نظارت و بازرسی مستمر از طریق بازرسین سازمان صمت بر عملکرد نانوایی های سطح استان انجام می شود.

دکتر صادقی در ادامه اظهار داشت: هیچ مشکل و کمبودی در تامین آرد وجود ندارد و در صورت نیاز آرد مازاد بر مصرف در ماه مبارک رمضان تامین و برای ارائه خدمات به واحدهای پخت نان تزریق خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه واحدهای نانوایی موظفند بر اساس ساعات پخت نان که از طرف اتحادیه نانوایان به آنها اعلام شده نسبت به پخت نان اقدام و با بازرسان همکاری لازم را داشته باشند ، افزود باید با آرد اختصاص یافته به هر نانوایی نان پخت شود و با متخلفان عرضه خارج از شبکه برخورد جدی خواهد شد.

دکتر صادقی با اعلام اینکه طی فروردین ماه سالجاری 1050 مورد بازرسی از واحد های نانوایی شهرستان اردبیل توسط اکیپ بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت مرکزاستان انجام گرفته است ، افزود: در این خصوص 77 واحد نانوایی به علت کم فروشی ، گران فروشی و تعطیل خودسرانه ، محکوم به پرداخت جریمه شده ودر این راستا نظارت و بازرسی ها با تداوم صورت خواهد گرفت.

در ادامه جلسه اعضای کارگروه به ارائه گزارش پرداخته و در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی مصرف کنندگان در مقابل نانوایی ها با خط کشی و نشانه گذاری تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در پایان ضمن اتخاذ تدابیر لازم برای ارائه خدمات متناسب در حوزه آرد ونان صادقی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی از واحدهای صنفی و یا نانوایان از طریق سامانه ارتباطی 124 سازمان صمت در مرکز استان و شهرستانهای تابعه اطلاع دهند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود .

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 13.161690711975
Query time: 12.166923205058