X
شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۸ ۱۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   امور صنایع00   اخبار انگلیسی   امور معادن00  
 اخبار فارسی   بازرگانی خارجی00   اخبار متحرک   بازرگانی داخلی00  
 اخبار فرهنگی   اداره آموزش پژوهش و فناوری00   اداره امور مالی و اداری00   اطلاعیه ها  
 اداره طرح ها و برنامه ریزی00   اداره فرش00   اصناف و تشکل ها00   اداره نظارت و بازرسی00  
 روابط عمومی00   حراست سازمان00   نوسازی و تحول00  
چچ
سبلان پارچه درمسیر توسعه و اشتغال فراگیر

سبلان پارچه درمسیر توسعه و اشتغال فراگیر

صادقی، رییس سازمان صمت اردبیل گفت: با مساعدت رئیس قوه قضائیه و پیگیری استاندار اردبیل کارخانه سبلان پارچه جان دوباره‌ای گرفته است.

رامین صادقی طی مصاحبه ای، اظهار کرد: با مساعدت رییس قوه قضائیه و پیگیری استاندار اردبیل، کارخانه سبلان پارچه جان دوباره‌ای گرفته تا با گذشت از همه فراز و نشیب‌ها و سختی‌ها، این کارخانه تولیدی در مسیر افزایش سرمایه‌گذاری و همچنین ایجاد فرصت اشتغال برای بیکاران منطقه گام بردارد.

وی تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد ظرفیت تولید این کارخانه در سال‌های اخیر مورد بی‌توجهی قرار گرفته بود در حالی که بخش عظیمی از تولیدات این کارخانه قابل صادرات به کشورهای مختلف است.

صادقی به تولید با کیفیت و قابل رقابت با تولید پوشاک خارجی را در این مجموعه یادآور شد و گفت: در حال حاضر مدیریت این کارخانه در تلاش برای راه‌اندازی بخش‌های مختلف این کارخانه است تا خط تولید متفاوتی را در این مجموعه فعال کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ظرفیت اشتغال این کارخانه را شش هزار نفر اعلام کرد و افزود: سرمایه‌گذار بخش خصوصی قول داده تا در سال جاری نیز تعداد چهار هزار و ۵۰۰ نفر به نیروی خود بیفزاید.

صادقی رویکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت را حمایتی در احیا و فعال کردن واحدهای صنعتی اعلام کرد و ادامه داد: این کار به اشتغالزایی، افزایش ظرفیت تولید و برطرف شدن نیاز کشور در گذر از تحریم‌ها کمک خواهد کرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: مواد اولیه این کارخانه حتی با توسعه کشت پنبه در مناطق مختلف استان قابل تأمین بوده و انتظار می‌رود در قالب تفاهم نامه‌ای با زارعین شمال استان فرصت تولید صفر تا ۱۰۰ محصول در این کارخانه شکل بگیرد.

صادقی اضافه کرد: در سال گذشته نظیر این مجموعه تولیدی به تعداد ۵۸ واحد در استان اردبیل احیا و به چرخه تولید بازگشته که بازگشت این واحدها به چرخه تولید زمینه اشتغال یک‌هزار و ۱۰۰ نفر را نیز به وجود آورده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل استفاده از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی و افزایش تولیدات صنعتی را نیز به عنوان یک رویکرد اساسی یادآور شد و بیان کرد: در این حوزه در سال گذشته ۴۰ واحد تولیدی ظرفیت تولید خود را ۳۰ تا ۸۰ درصد افزایش داده و زمینه اشتغال ۶۳۵ نفر نیز مهیا شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 11.321711381276
Query time: 10.486264864604