X
یکشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۲۵ ۲۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   امور صنایع00   اخبار انگلیسی   امور معادن00  
 اخبار فارسی   بازرگانی خارجی00   اخبار متحرک   بازرگانی داخلی00  
 اخبار فرهنگی   اداره آموزش پژوهش و فناوری00   اداره امور مالی و اداری00   اطلاعیه ها  
 اداره طرح ها و برنامه ریزی00   اداره فرش00   اصناف و تشکل ها00   اداره نظارت و بازرسی00  
 روابط عمومی00   حراست سازمان00   نوسازی و تحول00  
چچ
معدن خراسان همپای صنعت باید فعال شود

وزیر صمت در آیین افتتاحیه مجموعه کارخانجات نوشیدنی بیسمارک کاشمر:

معدن خراسان همپای صنعت باید فعال شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت برضرورت فعالیت حوزه معدن خراسان همپای حوزه صنعت آن تأکید کرد.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی در این آیین با ادای احترام به ساحت شهدای نظام و انقلاب اسلامی بویژه شهدای شهرستان کاشمر، گفت: از حضور و همراهی عموم مردم، فعالان اقتصادی و مسئولان شهرستان به جهت ایجاد وفاق و همدلی در مسیر توسعه شهرستان قدردانی می کنم.

وی ضمن گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن، اظهار داشت: در سال گذشته در حوزه معدن رشد ١٣/٣ درصدی و در حوزه صنعت رشد ٧/١ درصدی به دست آمد که دستاورد ارزشمندی برای صنعتگران و معدن کاران کشور است.

وزیر صمت با اشاره به سهم هفتاد و پنج درصدی صنعت و پتروشیمی در ارزش صادرات غیرنفتی کشور افزود: بیش از دو میلیون و پانصد هزار نفر در بخش صنعت و قریب ٢٥٠ هزار نفر در بخش معدن به صورت مستقیم شاغل می باشند.

رزم حسینی با اشاره به فعالیت بیش از ٦ هزار معدن فعال در کشور و اجرای طرح آزادسازی ٦ هزار محدوده و معدن غیرفعال، خاطر نشان کرد: ظرفیت های بسیار گسترده استان خراسان رضوی و شهرستان کاشمر می بایست هر چه سریعتر در مسیر توسعه معادن و صنایع معدنی این استان به کار گرفته شده و با سرمایه گذاری های متعدد، زمینه رشد همه جانبه را فراهم نماید.

وی با ابراز امیدواری از پیشرفت حوزه معدنی استان همپای حوزه صنعتی آن در آینده نزدیک، تصریح کرد: یا وجود بارگاه مطهر امام رضا(ع) و پتانسیلهای متعدد در حوزه های مختلف باید روز به روز شاهد پیشرفت و اشتغال زایی جوانان و توسعه مناطق مختلف خراسان رضوی باشیم.

آدرس کوتاه شده:
منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 14.700219313304
Query time: 13.552991549174