X
یکشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۴۷ ۳۰
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   امور صنایع00   اخبار انگلیسی   امور معادن00  
 اخبار فارسی   بازرگانی خارجی00   اخبار متحرک   بازرگانی داخلی00  
 اخبار فرهنگی   اداره آموزش پژوهش و فناوری00   اداره امور مالی و اداری00   اطلاعیه ها  
 اداره طرح ها و برنامه ریزی00   اداره فرش00   اصناف و تشکل ها00   اداره نظارت و بازرسی00  
 روابط عمومی00   حراست سازمان00   نوسازی و تحول00  
چچ
بازدید از کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران

بازدید از کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران

وزیر صمت در ادامه برنامه های سفر خود به شهرستان تربت حیدریه، واحد نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران تربت حیدریه را مورد بازدید قرار داد.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی در نخستین روز سفر دو روزه خود به استان خراسان رضوی، واحد نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران تربت حیدریه را مورد بازدید قرار داد و در گفتگو با مدیران و کارکنان آن از نزدیک با ظرفیت ها و مشکلات این مجموعه آشنا شد.

براساس این گزارش این مرکز در زمینی به مساحت سه هزار و ۸۰۰ مترمربع و با اشتغال‌زایی مستقیم سالیانه برای ۱۰۰ نفر از افراد جویای کار در تربت حیدریه راه اندازی شده است.

این مجموعه، تکمیل کننده و توسعه دهنده زنجیره ارزش زعفران است بدین معنا که این زنجیره قبل از تولید با آموزش آغاز و تا گرفتن بازخورد مصرف کننده ادامه خواهد داشت و یکی از مهمترین حلقه های این زنجیره ها، بورس کالای زعفران با استاندارد سازی، ارزیابی کیفی و کمی، شفافیت در خرید و فروش، شفافیت در عرضه و تقاضا، حقوق کشاورز و مصرف کننده است.

همچنین در این واحد فعالیت های دیگری نیز صورت می گیرد که شامل برگزاری دوره های آموزش تخصصی کاشت، داشت و برداشت زعفران همراه با ارایه گواهینامه های معتبر، ارایه و مشاوره در خصوص ادوات کشاورزی، سموم تخصصی زعفران، سورتینگ پیاز زعفران با ظرفیت روزانه ۱۰ تن، گیاه پزشکی، مشارکت در کشت، ایجاد موزه ملی زعفران با هدف توسعه گردشگری زعفران، مشاوره تخصصی در حوزه‌های مختلف زعفران، حمایت از ایده های برتر، صندوق امانات، صندوق سرمایه گذاری و ایجاد بانک زعفران است.

جمعی از معاونین و مدیران وزارت صمت، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و دیگر مدیران استانی و شهرستانی، وزیر صمت را در این برنامه همراهی نمودند.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور بهره برداری، کلنگ زنی و بازدید از چندین واحد صنعتی و معدنی و همچنین دیدار با فعالان اقتصادی، کارآفرینان، صنعتگران و معدن کاران شهرستانهای نیشابور، بردسکن، تربت حیدریه، کاشمر و سبزوار به استان خراسان رضوی سفر کرده است.

آدرس کوتاه شده:
منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.7568887074788
Query time: 3.9623864491781