X
یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۷:۵۴ ۱۹
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   امور صنایع00   اخبار انگلیسی   امور معادن00  
 اخبار فارسی   بازرگانی خارجی00   اخبار متحرک   بازرگانی داخلی00  
 اخبار فرهنگی   اداره آموزش پژوهش و فناوری00   اداره امور مالی و اداری00   اطلاعیه ها  
 اداره طرح ها و برنامه ریزی00   اداره فرش00   اصناف و تشکل ها00   اداره نظارت و بازرسی00  
 روابط عمومی00   حراست سازمان00   نوسازی و تحول00  
چچ
بازدید معاون وزیر صمت از یک واحد تولیدی داروسازی با مشارکت سرمایه گذار خارجی/ بازدید از فاز توسعه ۱۵ هکتاری و تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی نظر آباد

در جریان سفر به استان البرز انجام شد:

بازدید معاون وزیر صمت از یک واحد تولیدی داروسازی با مشارکت سرمایه گذار خارجی/ بازدید از فاز توسعه ۱۵ هکتاری و تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی نظر آباد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از یک واحد تولیدی داروسازی با مشارکت سرمایه گذار خارجی در شهرک صنعتی نظر آباد بازدید کرد.

به گزارش شاتا از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان در سفر به استان البرز و با حضور در شهرک صنعتی نظر آباد، از خط تولید و بخش‌های مختلف شرکت داروسازی "ویتان فارمد" بازدید کرد.

وی در این بازدید، ضمن گفت‌وگو با مدیران و کارشناسان این واحد صنعتی، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعالیت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ قرار گرفت.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از روند فعالیت‌های علمی و فناوری این مجموعه بزرگ دارویی و اعلام حمایت همه جانبه سازمان متبوع خود از واحدهای صنعتی توانمند و دانش بنیان، از برنامه‌های تحولی جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پشتیبانی و رفع موانع تولید بنگاه‌های اقتصادی در کشور خبر داد.

کارخانه شرکت "ویتان فارمد" که با سرمایه گذاری بالغ بر 150 میلیون یورو در زمینی به مساحت 40 هزار مترمربع در شهرک صنعتی نظر آباد احداث شده است، یک پروژه استراتژیک دارویی با سرمایه گذاری خارجی شرکت Vitane Pharma Gmbh آلمان در راستای تولید ماده مؤثره داروی انسولین برای اولین بار در ایران و خاورمیانه با اهداف بلند مدت درمانی ـ اقتصادی است.

این شرکت دانش بنیان که در زمینه‌های مختلف دارویی از قبیل Endocrinology و Oncology فعالیت دارد، هم اکنون با اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو نسبت به تولید قلم انسولین آنالوگ (گلارژین) و انسولین رگولار با نشان تجاری Glaine با انتقال فناوری و تحت‌ لیسانس شرکت "ویتان فارمد" آلمان طبق استاندارد‌های بین‌المللی و اروپایی اقدام نموده است.

هلدینگ داروسازی ویتان فارمد ایران با سه شرکت زیرمجموعه از گروه شرکت ویتان فارمای آلمان، بزرگترین سرمایه‌ گذاری دارویی کشور آلمان در ایران است که با هدف انتقال فناوری پیشرفته و تأمین دارویی با کیفیت استانداردهای روز دنیا برای 500 نفر در فاز یک این پروژه فرصت شغلی فراهم کرده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از فاز توسعه ۱۵ هکتاری شهرک صنعتی نظر آباد بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین اقدامات انجام شده قرار گرفت.

رسولیان همچنین با حضور در محل تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی نظر آباد، روند فعالیت این تصفیه خانه را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

در این بازدید توضیحات فنی مربوطه ارائه و تصمیمات لازم برای رفع موانع، بهبود عملیات اجرایی تصفیه خانه و رعایت الزامات زیست محیطی در این شهرک صنعتی اتخاذ شد.

شهرک صنعتی نظر آباد دارای 253 هکتار مساحت است که 160 هکتار آن زمین صنعتی و 239 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب برخوردار است و 281 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 157 هکتار در آن منعقد شده است.

180 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 17567 میلیارد ریال برای 6670 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

مدیر حوزه مدیرعامل و مشاور مدیرعامل در امور استان‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به استان البرز همراهی می‌کردند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.7821545600891
Query time: 5.0008133252462